דה מרקר: ברק רוזן ואסי טוכמאייר ירוויחו כ-320 מיליון ש”ח בעשרה ימים

ישראל קנדה, שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מימשה ברווח גבוה של כ-320 מיליון ש”ח נתחים מבית יורוקום, זכויות בקריית שחקים וקרקע מאשדוד- כך נכתב באתר עיתון “דה מרקר”. בעשרה ימים סגרה חברת הנדל”ן המצליחה כשלוש עסקאות מימוש.

עוד נכתב בכתבה כי העסקות נעשו דרך חברת הבת של ישראל קנדה, ICR. כמו כן, ברק רוזן הציג בכנס בבורסה את ההישגים של ישראל קנדה בתקופה האחרונה, וכן את ההתפתחויות העתידות לבוא. בכנס נאמר כי המנייה של ישראל-קנדה זינקה בכ-60% מאז תחילת שנת 2021, וסך הכל היא זינקה בכ-432% בשלוש שנים.

כלכליסט: הסטארט אפ “קונקטים” ישכיר כ- 11.5 אלף מ”ר בפרויקט “דה וינצ’י” של ישראל קנדה

כפי שפורסם באתר כלכליסט– חברת הסטארט אפ “קונקטים” עתידה לשכור כ-11.5 אלף מ”ר במחיר של כ-375 אלף ש”ח ל-15 שנה בפרויקט דה וינצ’י. פרויקט דה וינצ’י שייך לאקרו נדל”ן וישראל קנדה, יזמית הנדל”ן הידועה שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר.

עומר לוי, סמנכ”ל הכספים של ישראל קנדה התראיין לכתבה ואמר כי: “הביקושים לשטחי משרדים בגוש דן, בדגש על תל אביב, עולים על ההיצע. התחזית ששוק המשרדים יתכווץ היתה מוקדמת מדי. החברות הגדולות, לרבות חברות ההייטק, מבינות כי עבודה מהבית אינה תחליף למשרדים קבועים והמגמה הזו תישמר”.

ישראל קנדה: ברק רוזן ואסי טוכמאייר זכו במכרז על בניין דיסקונט בתל אביב

בניין הנהלת דיסקונט יימכר לישראל קנדה, אלמוגים ויוסי אברהמי שהתמודדו על המכרז לרכישת בניין ההנהלה של בנק דיסקונט שברחוב הרצל, תל אביב- כך נכתב באתר ICE. קבוצת הרכישה גברה על מתמודדים כגון יובלים ואקרו נדל”ן, וישלמו כ-685 מיליון שקלים על הזכויות לבניין.

ישראל קנדה, אלמוגים ויוסי אברהמי מתכננים להרוס את הבניין – שהיה שייך בעבר לקרן ראליטי אשר רכשו אותו ב96 מיליון ש”ח בלבד – ולבנות במקומו קומפלקס נדל”ן ייחודי אשר יכלול מגורים, מסחר ומשרדים. הנהלת דיסקונט החדשה תעבור למתחם האלף בראשון לציון.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: ישראל קנדה רכשה מגרש לפרויקט חדש שעלותו כ-400 מיליון ש”ח | מגזין ICE

 

כפי שנכתב במגזין ICE, קבוצת תדהר, ישראל קנדה שבבעלותם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר , אקרו נדל”ן וחוף התכלת זכו במכרז וחתמו על רכישת מגרש נוסף בהרצליה פיתוח (מגרש 4009), הסמוך לקמפוס מיקרוסופט שאותו הקימו בעבר. גודל המגרש הוא כ-60,000 והוא ישמש למטרות שונות ומגוונות.

רכישת המגרש התרחשה במסגרת פירוק השותפות שתופעל ע”י עורך הדין רן ברא”ז. לפני כן, החברות השותפות לעסקה החזיקו כ-40% מהשטח בלבד, ולכן נאלצו לשלם כ-57 מיליון ש”ח על מנת להשלים את הזכויות שלהם על השטח, השייך לכ-500 אנשים סך הכול. עוד נמסר, כי הפרויקט עתיד להיות מהגדולים שראתה ישראל והוא יסחוף אחריו חברות הייטק רבות שיבואו להתיישב במקום, מהארץ ומחו”ל.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר מכרו את המניות שלהם ברווח של פי 6 | ביזפורטל

בכתבה שהתפרסמה באתר ביזפורטל, סופר על האקזיט המוצלח שביצעו ברק רוזן ואסי טוכמאייר. השניים, שבשליטתם נמצאת חברת הנדל”ן הידועה ישראל-קנדה, רכשו את המניות לפני כחצי שנה מניות מחברת די.אן. איי ביומד בכ-17 מיליון ש”ח, ומאז הן הוכפלו ולכן נמכרו ב-36 מיליון ש”ח.

הסיבה לגידול המשמעותי בשווי המניה נעוץ בעובדה שבתקופת מכירת המניה לרוזן וטוכמאייר, חברת די. אן .איי ביומד הייתה במצב רעוע. מאז מכירת המניה, גם מנכ”ל פלייטיקה (חברת המשחקים הידועה) החל להשקיע בחברה. בסופו של דבר, ישראל קנדה מוכרים פחות מחצי המניות שהם רכשו בסכום שהוא יותר מפי שתיים מכמה ששילמו עליהם עליהן בטוטאל.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: בסר וישראל קנדה זכו במכרז הענק בבורסה ברמת גן

בכתבה שפורסמה באתר עיתון דה מרקר, דווח כי ישראל קנדה, חברת הנדל”ן שבבעלותם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, זכתה במכרז הבורסה ברמת גן. ישראל קנדה מתכננת לבנות בקרקע כשני גורדי שחקים בהם כ-750 דירות להשכרה.

עוד נכתב כי השטח כולו כולל כ-120 אלף מ”ר והוא אחד האזורים המבוקשים בארץ בשל מיקומו האסטרטגי: ליד תחנות הרכבת, המטרו והרכבת הקלה. בסר וישראל קנדה צפויות להשקיע כ-4 מיליארד ש”ח וצופים שהעסקה תניב כ-250 מיליון ש”ח בשנה מדמי השכירות במקום. כמו כן, כ-350 מהדירות ישמשו כמעונות סטודנטים להשכרה.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: מניית ישראל קנדה היא המניה החזקה ביותר בשוק הישראלי

המנייה של קבוצת הנדל”ן ישראל- קנדה, שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר היא החזקה והמשפיעה ביותר בשוק הישראלי- כך דווח באתר ההשקעות Funder. הכתבה שיבחה את שוק הנדל”ן ואת ישראל- קנדה בפרט על כך שהצליחו, למרות משבר הקורונה, להישאר עמוד התווך הכלכלי של מדינת ישראל.

ישראל קנדה הסבירה בראיון כיצד הגיעה להישג המרשים הזה. “ישראל קנדה בבעלות ברק רוזן ואסף טוכמאייר מונעת לפי אסטרטגיה ברורה המכונה Better & Different”, הם סיפרו לFunder. “בכל פרויקט, בכל תכנון, בכל היבט של מערך שירות הלקוחות שואפת הקבוצה להביט מעבר לפיסת הקרקע, מעבר לתכניות, ולראות בחזונה תמונה שלמה הכוללת את איכות החיים שיעניק כל פרויקט עם השלמתו”.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: ישראל קנדה תשתתף המכרז היוקרתי במדינה| “כלכליסט”

ישראל קנדה, חברת הנדל”ן שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, עתידה להשתתף במכרז על הקרקע היוקרתית ביותר בארץ- כך נכתב באתר “כלכליסט”. הקרקע המדוברת משתרעת על שטח של כעשרה קילומטר הממוקמים בין איילון לדרך ההלכה בת”א.

עוד סופר כי על הקרקע עתיד להבנות מגדל בין שלושה מגדלים בני 50-60 שישמש למגורים, מסחר ומשרדים. עלות הכוללת של הבניה והקרקע עתידות להסתכם בכ-3 מיליארד שקל, כשסכום הכניסה למכרז הוא כ-650 מיליון ש”ח. מחיר השכירות למשרד במתחם יהיה כ-120 ש”ח למ”ר, והשכירות החודשית לדירה יעמוד על כ-7000-9000 ש”ח בחודש.

כלכליסט: לאומי פרטנרס נכנסה לשותפות בחברת ICR ישראל קנדה ראם מגורים

בכתבה שפורסמה בבלעדיות לעיתון כלכליסט נכתב כי לאומי פרטנרס, זרוע ההשקעות של בנק לאומי, נכנסה לשותפות בחברת ICR ישראל קנדה ראם מגורים שבשליטתם של האחים נקש, עודד רז, אבי חורמרו וקנדה ישראל- חברת הנדל”ן של ברק רוזן ואסי טוכמאייר. לאומי פרטנרס רכשה כ- 15% מהנתח של האחים נקש ועודד רז חברת ICR ראם מגורים תמורת כ- 60-65 מיליון ש”ח בקירוב. שוויה של החברה מוערך בכ-850 מיליון ש”ח.

לאחר העסקה, כאמור, קנדה-ישראל תמשיך להחזיק בנתח שלה בחברה- כ-50% בעוד שהאחים נקש ועודד רז ירדו לכ-42.5 מבעלות החברה. לאומי פרטנרס תחזיק בכ-7.5% מבעלות החברה. ICR ישראל קנדה ראם מגורים סגרו כמה עסקאות משמעותיות מאוד השנה, ביניהם זכייה במכרז ענק על שטח ברמת השרון תמורת 1.85 מיליון ש”ח.

כלכליסט: ICR ישראל קנדה ראם מגורים זכתה במכרז הענק של רמת השרון

ישראל קנדה ראם מגורים, שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר תבנה 827 דירות ברמת השרון לאחר שזכתה בחמישה מתוך שישה מגרשים שמכרה רשות מקרקעי ישראל- כך דווח באתר החדשות כלכליסט. השטח היוקרתי נמצא מצפון לנווה גן, ליד הכפר הירוק בגוש דן.

ישראל קנדה צפויה לבנות כ-827 דירות במתחם, בעלות של כ-2.24 מיליון ש”ח לדירה. הדירות בפרויקטים תימכרנה במחיר של כ-4 מיליון ש”ח בקירוב, מחיר שיא לאזור רמת השרון. הזוכה במתחם השישי הינה חברת “אוזן מגורים” והיא תשלם כ-185 מיליון ש”ח נוספים ותבנה כ-80 דירות, מחיר העולה אף על המחיר ששילמה ישראל-קנדה.

י

נגישות