מתוך ynet: תוכנית מידטאון ירושלים של ישראל קנדה אושרה

הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה ירושלים, החליטה לאשר באופן סופי את תוכנית “מידטאון ירושלים” במרכז העיר, הכוללת 4 מגדלי עירוב שימושים בני 40 קומות, שישלבו 1,000 יחידות דיור, שימושי מלונאות, שטחי מסחר ותעסוקה ושטחים לצורכי ציבור. במסגרת התוכנית, הממוקמת במפגש הרחובות ירושלים-אגריפס, נקבעו הוראות לשימור מלא של המבנה ההיסטורי של בית החולים “שערי צדק” והסבתו למלון יוקרה.

הפרויקט יוקם בקרקע במתחם שערי צדק הישן, שנרכש על ידי חברת ישראל קנדה, שבשליטת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בשנת 2020 תמורת 538 מיליון שקל, לאחר שזכתה במכרז של רשות מקרקעי ישראל (רמ”י). במסגרת המכרז קיבלה החברה זכויות חכירה במתחם ל-98 שנים, עם אופציה להארכה ב-98 שנים נוספות, והתוכנית הייתה להקים מרכז הדומה למתחם “מידטאון תל אביב”. מתחם “מידטאון תל אביב” כולל שני מגדלי עירוב שימושים בני 50 קומות הכוללים כ-300 דירות מגורים, מלון ומשרדים. חלק קטן מהדירות מיועד לשכירות מפוקחת.

לקריאת הכתבה המלאה באתר ynet לחצו כאן.

ישראל קנדה, בהובלת ברק רוזן ואסי טוכמאייר, משקיעה 125 מיליון ש”ח בדיור מוגן | גלובס

Israel Canada Globes
Israel Canada Globes

לאחרונה דווח באתר גלובס כי חברת ישראל קנדה, בהובלתם של אסף טוכמאייר וברק רוזן, נכנסת לתחום הדיור המוגן ורכשה את ‘מועדון נווה אביב’ בכפר שמריהו מחברת ישרס של שלמה אייזנברג בסכום של 125 מיליון שקלים. בנוסף, נמסר מישראל קנדה כי הנכס ישודרג ויאוכלס במלואו.

מהודעת ישראל קנדה עולה שבכוונתה להיכנס לתחום הדיור המוגן ה”פרימיום”, או כפי שהיא הגדירה “בתים המאופיינים ברמת גימור גבוהה ומתן שירותים נלווים ברמה גבוהה”. עוד צוין כי בכוונת החברה לרכוש קרקעות עם תב”ע קיימת לדיור מוגן וליזום ולמקסם את תוספת הזכויות. הפעילות תתבצע באמצעות חברה בת ייעודית שתהיה בבעלותה המלאה, ותרכז את פעילות תחום הדיור המוגן.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר מתמזגים עם חיים כצמן: “תוכניות גדולות כשותפים” | דה מרקר

בשבוע שעבר פורסם ב”דה מרקר” על המהלך של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, בעלי ישראל- קנדה, עם חיים כצמן, בעלי חברת גזית גלוב. בעקבות ההסכם השותפי לו הגיעו שני הצדדים, מחזיקה כיום ‘ישראל-קנדה’ בבעלות של 22.6% מחברת האחזקה נורסטאר. בשיחת משקיעים שנערכה אתמול אמר רוזן: “עבורנו זאת השקעה אסטרטגית, ואנחנו מתכוונים להיות מעורבים מאוד בנעשה בחברות אלו במטרה למקסם את הנכסים שלהם. כצמן קיבל אותנו בחום ואנו כבר חושבים על התוכניות הגדולות שנתחיל לממש ביחד”.

בראייה אסטרטגית, ישראל-קנדה נסחרת לפי שווי שוק של כ-5.8 מיליארד שקל ויכולה להיות פתרון שיקל על כצמן בניהול החברה. בעסקה בניהם סוכם כי כ-11% מניות נוספות מנורסטאר יועברו לבעלות רוזן וטוכמאייר תמורת 192 מיליון שקל. מניית גזית גלוב הגיבה גם היא בעליות, וכיום היא נסחרת לפי שווי שוק של כ-5 מיליארד שקל, שמגלם לה מכפיל הון של 0.92. “אנו רואים סינרגיה בין הנכסים שלנו בישראל לבין נכסים של גזית גלוב ישראל “.

דה מרקר: ברק רוזן ואסי טוכמאייר ירוויחו כ-320 מיליון ש”ח בעשרה ימים

ישראל קנדה, שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, מימשה ברווח גבוה של כ-320 מיליון ש”ח נתחים מבית יורוקום, זכויות בקריית שחקים וקרקע מאשדוד- כך נכתב באתר עיתון “דה מרקר”. בעשרה ימים סגרה חברת הנדל”ן המצליחה כשלוש עסקאות מימוש.

עוד נכתב בכתבה כי העסקות נעשו דרך חברת הבת של ישראל קנדה, ICR. כמו כן, ברק רוזן הציג בכנס בבורסה את ההישגים של ישראל קנדה בתקופה האחרונה, וכן את ההתפתחויות העתידות לבוא. בכנס נאמר כי המנייה של ישראל-קנדה זינקה בכ-60% מאז תחילת שנת 2021, וסך הכל היא זינקה בכ-432% בשלוש שנים.

כלכליסט: הסטארט אפ “קונקטים” ישכיר כ- 11.5 אלף מ”ר בפרויקט “דה וינצ’י” של ישראל קנדה

כפי שפורסם באתר כלכליסט– חברת הסטארט אפ “קונקטים” עתידה לשכור כ-11.5 אלף מ”ר במחיר של כ-375 אלף ש”ח ל-15 שנה בפרויקט דה וינצ’י. פרויקט דה וינצ’י שייך לאקרו נדל”ן וישראל קנדה, יזמית הנדל”ן הידועה שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר.

עומר לוי, סמנכ”ל הכספים של ישראל קנדה התראיין לכתבה ואמר כי: “הביקושים לשטחי משרדים בגוש דן, בדגש על תל אביב, עולים על ההיצע. התחזית ששוק המשרדים יתכווץ היתה מוקדמת מדי. החברות הגדולות, לרבות חברות ההייטק, מבינות כי עבודה מהבית אינה תחליף למשרדים קבועים והמגמה הזו תישמר”.

ישראל קנדה: ברק רוזן ואסי טוכמאייר זכו במכרז על בניין דיסקונט בתל אביב

בניין הנהלת דיסקונט יימכר לישראל קנדה, אלמוגים ויוסי אברהמי שהתמודדו על המכרז לרכישת בניין ההנהלה של בנק דיסקונט שברחוב הרצל, תל אביב- כך נכתב באתר ICE. קבוצת הרכישה גברה על מתמודדים כגון יובלים ואקרו נדל”ן, וישלמו כ-685 מיליון שקלים על הזכויות לבניין.

ישראל קנדה, אלמוגים ויוסי אברהמי מתכננים להרוס את הבניין – שהיה שייך בעבר לקרן ראליטי אשר רכשו אותו ב96 מיליון ש”ח בלבד – ולבנות במקומו קומפלקס נדל”ן ייחודי אשר יכלול מגורים, מסחר ומשרדים. הנהלת דיסקונט החדשה תעבור למתחם האלף בראשון לציון.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: ישראל קנדה רכשה מגרש לפרויקט חדש שעלותו כ-400 מיליון ש”ח | מגזין ICE

 

כפי שנכתב במגזין ICE, קבוצת תדהר, ישראל קנדה שבבעלותם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר , אקרו נדל”ן וחוף התכלת זכו במכרז וחתמו על רכישת מגרש נוסף בהרצליה פיתוח (מגרש 4009), הסמוך לקמפוס מיקרוסופט שאותו הקימו בעבר. גודל המגרש הוא כ-60,000 והוא ישמש למטרות שונות ומגוונות.

רכישת המגרש התרחשה במסגרת פירוק השותפות שתופעל ע”י עורך הדין רן ברא”ז. לפני כן, החברות השותפות לעסקה החזיקו כ-40% מהשטח בלבד, ולכן נאלצו לשלם כ-57 מיליון ש”ח על מנת להשלים את הזכויות שלהם על השטח, השייך לכ-500 אנשים סך הכול. עוד נמסר, כי הפרויקט עתיד להיות מהגדולים שראתה ישראל והוא יסחוף אחריו חברות הייטק רבות שיבואו להתיישב במקום, מהארץ ומחו”ל.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר מכרו את המניות שלהם ברווח של פי 6 | ביזפורטל

בכתבה שהתפרסמה באתר ביזפורטל, סופר על האקזיט המוצלח שביצעו ברק רוזן ואסי טוכמאייר. השניים, שבשליטתם נמצאת חברת הנדל”ן הידועה ישראל-קנדה, רכשו את המניות לפני כחצי שנה מניות מחברת די.אן. איי ביומד בכ-17 מיליון ש”ח, ומאז הן הוכפלו ולכן נמכרו ב-36 מיליון ש”ח.

הסיבה לגידול המשמעותי בשווי המניה נעוץ בעובדה שבתקופת מכירת המניה לרוזן וטוכמאייר, חברת די. אן .איי ביומד הייתה במצב רעוע. מאז מכירת המניה, גם מנכ”ל פלייטיקה (חברת המשחקים הידועה) החל להשקיע בחברה. בסופו של דבר, ישראל קנדה מוכרים פחות מחצי המניות שהם רכשו בסכום שהוא יותר מפי שתיים מכמה ששילמו עליהם עליהן בטוטאל.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: בסר וישראל קנדה זכו במכרז הענק בבורסה ברמת גן

בכתבה שפורסמה באתר עיתון דה מרקר, דווח כי ישראל קנדה, חברת הנדל”ן שבבעלותם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר, זכתה במכרז הבורסה ברמת גן. ישראל קנדה מתכננת לבנות בקרקע כשני גורדי שחקים בהם כ-750 דירות להשכרה.

עוד נכתב כי השטח כולו כולל כ-120 אלף מ”ר והוא אחד האזורים המבוקשים בארץ בשל מיקומו האסטרטגי: ליד תחנות הרכבת, המטרו והרכבת הקלה. בסר וישראל קנדה צפויות להשקיע כ-4 מיליארד ש”ח וצופים שהעסקה תניב כ-250 מיליון ש”ח בשנה מדמי השכירות במקום. כמו כן, כ-350 מהדירות ישמשו כמעונות סטודנטים להשכרה.

ברק רוזן ואסי טוכמאייר: מניית ישראל קנדה היא המניה החזקה ביותר בשוק הישראלי

המנייה של קבוצת הנדל”ן ישראל- קנדה, שבשליטתם של ברק רוזן ואסי טוכמאייר היא החזקה והמשפיעה ביותר בשוק הישראלי- כך דווח באתר ההשקעות Funder. הכתבה שיבחה את שוק הנדל”ן ואת ישראל- קנדה בפרט על כך שהצליחו, למרות משבר הקורונה, להישאר עמוד התווך הכלכלי של מדינת ישראל.

ישראל קנדה הסבירה בראיון כיצד הגיעה להישג המרשים הזה. “ישראל קנדה בבעלות ברק רוזן ואסף טוכמאייר מונעת לפי אסטרטגיה ברורה המכונה Better & Different”, הם סיפרו לFunder. “בכל פרויקט, בכל תכנון, בכל היבט של מערך שירות הלקוחות שואפת הקבוצה להביט מעבר לפיסת הקרקע, מעבר לתכניות, ולראות בחזונה תמונה שלמה הכוללת את איכות החיים שיעניק כל פרויקט עם השלמתו”.

נגישות